Állatmentés / Gazdikereső   -  Állatbarát Web Kuckó   -  Sintért Neee!   -  Állatrendőrség Mozgalom!

   
 Adó 1% állatmentésre! Segítségét hálásan köszönjük! 2012. máj. 19., szombat - Ivó 

Információk

Adó 1% / hasznos

 
Kérjük támogassa az Állatmentést!
Orpheus Állatvédő Egyesület
Adó egy százalék: 18464654-1-06
Együtt CSODÁKRA vagyunk képesek! Segítségét hálásan köszönjük!   

Útmutató adófizetők részére – az adó 1% felajánlása fontos dolog

Adó 1% / hasznos

«Előző hír |Véletlen hír| Következő hír»
Dátum: 2011. jan. 20., csütörtök - 07:54
Szerkesztette: szgabor
Share/Bookmark

  nyomtat

0. Mibe kerül az adó 1% felajánlása?

Nem kerül semmibe, de nagyon sokat segít vele! Adóbevalláskor vagy azt követően (május 20-ig) rendelkezhet az 1%-ról! Kérdezze könyvelőjét vagy ha cégnél dolgozik, akkor a bérszámoló szakembert!

1. Ki ajánlhatja fel személyi jövedelemadója 1 %-át?

Az a magánszemély, akinek adófizetési kötelezettsége van, s jövedelemadóját határidőre maradéktalanul befizeti a NAV (APEH)-nek, vagy részletfizetési, vagy fizetési halasztási engedélye van a NAV (APEH)-től.

2. Mit kell tartalmaznia az adózó nyilatkozatának?

A magánszemély nyilatkozatban rendelkezhet befizetett adójának egy százalékáról valamely a 1996. évi CXXVI. törvényben meghatározott szervezet javára. A nyilatkozatnak tartalmaznia kell a választott szervezet adószámát és tartalmazhatja (de nem kötelező!) a szervezet nevét is. Csak egy nonprofit szervezetet lehet egyszerre ezen az úton adományhoz juttatni és a befizetett adó 1%-áról csak teljes egészében lehet rendelkezni. Az egyházakkal és a kiemelt költségvetési irányzattal kapcsolatosan külön, a befizetett adó további 1%-ának tekintetében lehet nyilatkozni. Az adófizető azonban összesen két külön-külön nyilatkozatot tehet, egy nonprofit szervezet (vagy a törvényben nevesített további szervezetek) és egy egyház/kiemelt költségvetési előirányzat javára (1+1%). A NAV (APEH)-nek megküldött nyilatkozat tartalma adótitoknak minősül, melyet a NAV (APEH) öt évig tárol.

3. Milyen formában kell nyilatkozni?

A személyi jövedelemadó meghatározott részének az adózó rendelkezése szerinti felhasználásáról szóló 1996. évi CXXVI. 5. § (1) bek. alapján a magánszemély számára az alábbi lehetőségek adottak:

Az adózónak a következő lehetőségei vannak a nyilatkozat tételre:

· a rendelkező nyilatkozatot (nyilatkozatokat) tartalmazó borítékot lezárt, adóazonosító jelével ellátott postai borítékban személyesen vagy postán is eljuttatja a meghatározott határidőig (május 20.) az adóhatóságnak.

· a személyi jövedelemadó bevallásával együtt a nyomtatványgarnitúra részét képező “perforált” íven nyilatkozik (külön-külön nyilatkozat van a két különböző 1%-nak), melyet majd az adóhatóság választ le a perforálás mentén, az adózónak nem kell letépnie és külön borítékba helyeznie!

· a rendelkező nyilatkozatot (nyilatkozatokat) tartalmazó borítékot az adóbevallási csomagjában helyezi el. A nyilatkozatot lezárt, normál postai borítékba kell helyezni. A nyilatkozatnak a borítékkal azonos méretű lapon kell lennie, de nem szükséges a formanyomtatvány. A borítékra rá kell írni az adóazonosító jelét.

· munkáltatói adómegállapítás esetén, a munkavállaló az állami adóhatóság által rendszeresített nyomtatványon (vagy azzal egyező adattartalmú lapon) megtett rendelkező nyilatkozatát lezárt, adóazonosító jelével ellátott, ragasztott felületére átnyúlóan saját kezűleg aláírt postai borítékban elhelyezve juttatja el a munkáltatóhoz legkésőbb 10 nappal a határidő (május 20) előtt, tehát május 10-ig. A munkáltató kísérőjegyzéket készít, amely tartalmazza a rendelkező nyilatkozatot tevő személyek nevét, adóazonosító jelét és a boríték átadását igazoló aláírását. A munkáltató a rendelkező nyilatkozat tartalmát nem ismerheti meg, az azt tartalmazó borítékot sértetlen állapotban, a kísérőjegyzékkel együtt, május 20-ig zárt csomagban küldi meg az adóhatóságnak.

· a rendelkező nyilatkozatot (nyilatkozatokat) tartalmazó borítékot az adóhatósági adómegállapítás esetén az adózó nyilatkozatához csatolva küldi meg az adóhatóságnak,

· illetőleg elektronikus űrlapját az elektronikus úton benyújtott személyi jövedelemadó-bevallás benyújtására előírt határidőig küldi meg az adóhatóságnak. (További információkat talál az elektronikus adóbevallással kapcsolatban a www.magyarorszag.hu honlapon.)

A törvény szabályozza azt az esetet is, amikor tévedésből a magánszemély kétféle módon is rendelkezik (pl. a munkáltatói adómegállapítás esetében a magánszemély munkáltatónak is leadja nyilatkozatát és postán is elküldi). Ez esetben nem az önállóan érkező, hanem azt a rendelkező nyilatkozatot kell figyelembe venni, amely a bevallással, nyilatkozattal, munkáltatói adómegállapítással együtt érkezik.

4. Milyen esetekben érvénytelen a nyilatkozat?

A nyilatkozatban foglalt rendelkezés érvénytelen, ha a következő esetek bármelyike megállapítható:

(a) a befizetett adóra vonatkozó törvényi előírások nem teljesülnek;

(b) a befizetett adó 1%-áról az adófizető részlegesen rendelkezett;

(c) két beküldött rendelkező nyilatkozat esetén mindkét kedvezményezett ugyanazon kedvezményezett kategóriába tartozik;

(d) a kedvezményezett a jogosultsági feltételek meglétét a NAV (APEH) felhívását követően nem igazolja, illetőleg a törvény által előírt nyilatkozattételi és közlési kötelezettségeit nem teljesíti

(e) ha a rendelkező nyilatkozat vagy a boríték, illetőleg annak továbbításának a törvényben meghatározott egyéb formai feltételei nem teljesülnek.

(Például
· Hibásan kitöltött nyilatkozat pl.: rossz adószám, vagy a szervezet neve pontatlanul lett megadva.

· A rendelkező nyilatkozat nem tartalmaz adószámot, illetőleg technikai számot, vagy az téves, illetőleg olvashatatlan.

· A nyilatkozatot tartalmazó borítékon hiányzik kötelezően megadandó adóazonosító, vagy nincs a boríték a ragasztáson átnyúlóan aláírva (munkáltatói adómegállapítás esetén).

(f) amennyiben a magánszemély úgy választotta az adóhatóság adatszolgáltatás alapján történő adómegállapítását (ADAM), hogy arra a jogszabály szerint nem lett volna lehetősége, akkor, ha a törvényben meghatározott határidőig pótlólagosan benyújtotta adóbevallását (önadózás), akkor az ezzel együtt érkezett rendelkező nyilatkozatot kell érvényesnek tekinteni.

5. Mit tesz a NAV (APEH) az adózó nyilatkozatának kézhezvétele után?

A NAV (APEH) a borítékot és a benne elhelyezett rendelkező nyilatkozatot, illetve a rendelkező nyilatkozatnak az adózó nevét és adóazonosító jelét − ennek hiányában adószámát − tartalmazó perforált részét kódjellel látja el, és azokat egymástól elkülönítve dolgozza fel, ellenőrzi, illetve őrzi. A rendelkező nyilatkozatok alapján abban az évben szeptember 1-ig felhívja az érintett szervezeteket a kedvezményezetti jogosultságot megteremtő nyilatkozatok, illetve egyéb törvényi feltételek 30 napon belüli teljesítésére. A határidő elmulasztása esetén a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 66-67. §-ának előírásai irányadóak, azaz a határidő elmulasztása automatikusan nem eredményez jogvesztést, hanem igazolási kérelemmel és a hiányok egyidejű pótlásával a késedelem kimenthető. Abban az esetben, ha a kedvezményezett szervezet a jogosultságát sikertelenül igazolja vagy a nyilatkozattételi és egyéb kötelezettségeit nem teljesíti, erről a NAV (APEH) határozatot hoz, amelyet a kedvezményezett kérelmére az a bíróság, amelynél a kedvezményezett nyilvántartásba vétele történt (vagy ennek hiányában a kedvezményezett címe szerint illetékes bíróság) megváltoztathatja egy nemperes eljárás keretében 15 napon belül a feltételek fennállásának megállapítása esetén.

Érvényes rendelkező nyilatkozat esetén a NAV (APEH) a kedvezményezett szervezet által benyújtott nyilatkozatok benyújtásától számított 30 napon belül, de legkésőbb folyó év december 15-ig köteles átutalni a felajánlott 1%-ot a címzettnek. Ha a NAV (APEH) folyó év december 15-ig a rendelkező magánszemélyt a NAV (APEH) érdekkörébe tartozó érvénytelenségről nem értesíti és az általa megjelölt kedvezményezett szervezet a NAV (APEH) internetes holnapján közzétett tájékoztatóban szerepel, akkor a kérelmet teljesítettnek kell tekinteni. Ha a rendelkező nyilatkozatban foglalt kérelem a kedvezményezettel kapcsolatos körülmény miatt érvénytelennek minősül, akkor a NAV (APEH) az adózót az indok megjelölése és határozat elfogadása nélkül, az elutasítást követő 30 napon belül értesíti.


A rovat további hírei:

» Nem könnyű begyűjteni a civileknek az adó 1% felajánlásokat
» Kevesebb adó egy százalék támogatás juthat 2012-ben a civil szervezeteknek
» Egyre kevesebb az 1%, így az Ön segítségére is szükség van
» Adóegyszázalék tudnivalók: Mit kell tudni annak aki borítékos módszerrel szeretne nyilatkozni adója 1%-ról?
» Adó 1% kérdések: A kezdeményezett biztosan megkapta a felajánlott személyi jövedelemadó 1%-ot?
» Adó 1% kérdések: Hogyan jut el a nyilatkozatom a NAV-hoz?
» Adó 1% kérdések: Mi történik, ha érvénytelen az adózó nyilatkozata?
» Adó 1+1%: Jó helyre megy a pénz?
» Adó 1+1 %: Kis odafigyeléssel még többet segíthetünk!
» Adóegyszázalék információk: Kinek adhatja Ön az adója 1 %-át?
» 3 dologra figyeljünk az adó 1% felajánlásánál
» Mennyit ér az adózók 1% felajánlása?
» Mire költhetik a civil szervezetek az Adó1% bevételüket?
» Ki gyűjthet és fogadhat Adó1%-ot?
» Jogosultság és Adó 1% felajánlás
» Május 20-ig felajánlhatja az adó 1%-ot akkor is, ha korábban már beadta az adóbevallását!
» Útmutató munkáltatók részére - adó 1% felajánlás
» Útmutató adófizetők részére – az adó 1% felajánlása fontos dolog
» Adó 1% felajánlás után eljut a felajánlásom a kiszemelt szervezethez?!
» Leellenőrizheti, hogy jó helyre került e az adó 1% felajánlása!
» Kinek adhatom az adóm 1%-át?
» Adó egy százalék: minél több adót fizetünk, annál inkább inkább fontos!
» Az adó 1%-ot sokan nem ajánlják fel, így az államkasszába kerül vissza...
» Az adó 1%-os törvény - támogassa a nonprofit szervezeteket adója 1%-ával!

Hozzászólások:

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. A bejelentkezéshez regisztrálnod kell magad, amit itt tehetsz meg.

Képajánlat

Szerető gazdi érte jött és örökbe fogadta Jóst
Szerető gazdi érte jött és örökbe fogadta Jóst
 

Állatbarát - Aprok

· Kiscicák iingyen elvihetőek
· Kátya ezer éves pincsi keverék kislány.
· Fifi, felnőtt ivartalanított angol cocker spániel kan
· Romulus és Remus 3 év körüli szetter keverékek
· Mangó 5-6 év körüli breton spániel ivartalanított kislány.
· Félix 9 éves ivartalanított fekete angol cocker spániel kan.
· Eladó macska kosár
· pireneusi hegyikutya alom
· Húsvéti kiscicák ajándékba
· 13 kiscica gazdit keres
· KisMori 3 év körüli fekete keverék kan.
· Pepperoni, felnőtt arany spániel keverék szuka
· Sámuel kb. 15 éves ivartalanított kan kutya.
· Macsó fiatal, ivartalanított kan.
· Pengő 6 év körüli fekete angol cocker spániel kan
· mexikói axolotl
· Elveszett csivava!
· 2 csíkos fiú cica ingyen elvihető
· Báró bácsi otthont keres.
· Retikül
· Nózy, idősebb blauschimmel színű, angol cocker spániel kan.
· Kocka 5 év körüli fekete angol cocker spániel kan.
· Unicum bácsi idősebb, ivartalanított angol cocker spániel kan.
· Maya 1 év körüli ivartalanított cocker spániel kislányka!
· Tarzan, 2 év körüli, ivartalanított tarka amerikai cocker spániel kan kutya
· Gyermeknapi ajándék
· Beni a 10 hónapos labrador fiúcska s.o.s. helyet keres
· Legyél az őrangyaluk.
· Gertrud, 2 év körüli, fekete keverék ivartalanított szuka kutya.
· D-Monka 8 éves angol cocker spániel kan.
· Csíkos 1 év körüli ivartalanított kan
· Töpike 2 év körüli ivartalanított kislány
· Keressük régi, vagy új gazdiját
· Liza 2 év körüli ivartalanított kislány.
Kérjük csatlakozzon!